Teraz jest Wt 12 lis, 2019 10:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 25 maja, 2010 00:26 
Jak uważacie, czy antena Lemm AT-1000 Eagle na uchwycie (nie wiem jeszcze, czy KF-150 sobie z nią poradzi) na górze klapy w GV II da radę? Antena ma ok. 1.6m (razem z autem daje to ponad 3 metry). Najbardziej mnie zastanawia jak będzie przy wjeżdzaniu do parkingów podziemnych. Czy jak ją pochylę w przód to, czy będzie wystawała poza dach (tu powstaje pytanie czy może lepiej w tył - ile będzie wystawać za auto?). No i jak z ewentualnym chowaniem do bagażnika? Jakie najdłuższe anteny cb jeżdzą na klubowych GV?

Pozdr,
M.

PostNapisane: Wt 25 maja, 2010 08:13 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
Wunsch napisał(a):
Najbardziej mnie zastanawia jak będzie przy wjeżdzaniu do parkingów podziemnych.

standardowo, będzie haczyło o sufit i o te zwisające belki. Jeżeli będziesz delikatnie i powoli wjeżdżał to nic złego nie będzie się z antenką działo. Sprawdź sobie czy ta antenka ma plastikowy czubek, bo jeżeli tak to od razu kup sobie kilka sztuk ;) ja ten plastik na ML145 zostawiłem pod centrum handlowym Echo w Kielcach ;)

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Wt 25 maja, 2010 08:23 

Model:: Suzuki Bandit
Wunsch napisał(a):
Najbardziej mnie zastanawia jak będzie przy wjeżdzaniu do parkingów podziemnych.

Będzie bardzo głośno w aucie :)
Raz się zapomniałem i wjechałem tak na parking w Galerii Krakowskiej. Myślałem, że mi się sufit wali na dach taki był huk w aucie :)
Niestety przy wjazdach na tego typu parkingi trzeba pamiętać o antenie. Ja prawie zawsze zapominam :)

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Jeśli możesz, pomóż proszę - www.piecioraczki.pl

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Wt 25 maja, 2010 18:35 
Antena zakupiona. Co ma być to będzie :P Może wieczorem uda mi się ją zamontować i wystroić :D

PostNapisane: Śr 26 maja, 2010 13:44 

Model:: GV 2,0 benz 2008r
na tym uchwycie możesz mieć problem przy długiej antenie, ponieważ blacha Suzuk do najgrubszych nie należy. Próbowałem zamontować na podobnym uchwycie ( SF-50) antene do Jimnika i skończyło się to kilkoma punktami wypchniętymi w miejscu śrub mocujących, a po poruszaniu anteną i zobaczeniu jak klapa w miejscu uchwytu pracuje, odpuściłem temat (gdybym się kiedyś zapomniał i wjechał w "krzaczory" lub parking kryty z nie złożoną anteną to by się to mogło skończyć wygięciem klapy w miejscu przykręcenia uchwytum - a miałem antenę tylko 120cm ( Sirio Performer a potem była zamontowana Gamma Presidenta), dorobiłem własnoręcznie uchwyt i przymocowałem w miejscu mocowania relingu ( tymi samymi śrubami którymi jest przykręcony reling do nadwozia).

Jest GV 2,0benz z 2008r, a były:P3008, SUZUKI SX4 GS 4x4 w kolorku ZEE i JIMNY 1,3
Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Śr 26 maja, 2010 16:42 
marco, ten uchwyt, który wybrałem ma płaskie, a nie szpiczaste śrubki. Na też podobno trochę większą podstawę niż ten, który Ty założyłeś. Fakt antena jak się mocno zacznie kiwać to trochę rusza uchwytem, ale nie na tyle, żeby było widać odginanie krawędzi klapy. Słyszałem też, że można wzmocnić mocowanie nawiercając dodatkowe dziurki na większe śrubki, które podobno usztywniają mocowanie uchwytu. Ale z tego nie mam zamiaru narazie korzystać. Liczę, że standardowe mocowanie na te dwie małe śrubeczki jest dostatecznie przemyślane :)

A tak na marginesie. Wiercenie dziury w dachu raczej odpada. Po pierwsze gwarancja (trochę rdza mi zaczęła wychodzić, a znając dealera, u którego kupiłem to gotów stwierdzić, że przez tą dziurę stracę gwarancję), a po drugie jak do sprzedaży ją załatam? Magnesówek mam już dość. No tak przedstawiają się dylematy w tej dziedzinie, czyli padło na uchwyt, choć dużo się naczytałem negatywnych opinii.

Poza tym takie delikatne odgięcie, czy wybulenia pewnie dałoby się tanio naprawić.

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 12:05 

Model:: GV II 1,9DDIS 2007
Wunsch,
Przymierzałem się do uchwytu na krawędź tylnych drzwi. Podjechałem do magików od CB i sprawdzaliśmy kilka uchwytów, które mieli. W efekcie mam ML-145 na magnesie :)
Moim zdaniem to sie nie bedzie dobrze trzymać. Poza tym magnes jest jednak wygodniejszy. Zdejmujesz i nie widac, zę wogóle coś takiego jest, co ma znaczenie jelsi parkujesz w różnych miejscach. Poza tym ja używam radia tylko w trasie bo Wawę znam o bałaganie na 19-ce niewspomnę.

Pozdrawiam
Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 14:49 
Czoboki, umówiłem się dziś na 17 z gościem na poprawny montaż :) I jak narazie jestem dobrej myśli. Jak nie zapomnę to wieczorem zdam relację pomontażową.

Ostatnio edytowano Cz 27 maja, 2010 14:51 przez Wunsch, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 15:34 

Wunsch napisał(a):
Czoboki, umówiłem się dziś na 17 z gościem na poprawny montaż :) I jak narazie jestem dobrej myśli. Jak nie zapomnę to wieczorem zdam relację pomontażową.

Pamiętaj o fotkach :)

Pozdrawiam
Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 17:57 
Czoboki napisał(a):
Wunsch napisał(a):

Pamiętaj o fotkach :)

Już zamontowane. Fotki zrobię w sobotę, bo uchwyt trochę odstaje tyłem i muszę dodatkową gumową podkładkę zrobić.

PostNapisane: Wt 01 cze, 2010 12:34 
Tak wygląda po zamontowaniu.
Obrazek
Obrazek

Musiałem dorobić podkładkę pod uchwyt, bo odstawał.

Ostatnio edytowano Wt 01 cze, 2010 12:35 przez Wunsch, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt 11 cze, 2010 13:00 

Wunsch napisał(a):
Tak wygląda po zamontowaniu.

A jak daleko od krawędzi są śruby mocujące?

Pozdrawiam
Marek

PostNapisane: Pt 11 cze, 2010 15:31 
Czoboki, od spodu krawędzi jets takie wzmocnienie-spaw. Śruby są zaraz przy nim, czyli uchwyt maksymalnie wsunięty. Jak chcesz to mogę zrobić więcej zdjęć. Z montażu jestem bardzo zadowolony. Choć przyznam, że na początku denerwowały mnie dwie rzeczy. Odstawanie uchwytu od klapy (wyciąłem sobie podkładkę z takiej gumo-pianki). Poza tym do uchwytu dokleiłem pasek gumy, bo po zamknięciu klapy prawie dostawał do dachu (jak wiadomo klapa trochę pracuje, poza tym przy mocnym trzaśnięciu mogłyby zostać ślady). Opis brzmi gorzej niż w rzeczywistości wygląda montaż ;)

PostNapisane: Pn 08 sie, 2011 20:10 

Model:: Grand Vitara
Miałem taki uchwyt w swojej GV jakieś 3 lata.... skutek, jest gorszy niż dziura w dachu.. Lakier zdarty w kilku miejscach do blachy.. drzwi tylne skorodowane.. kabel przetarł także lakier na dachu.. a na koniec pękł ten uchwyt i go wypieprzyłem , zastępując całość magnesówką. Ale teraz, chce latac po krzakach i właśnie chodzę od tygodnia wokół auta z wiertarką i nową antena i nijak nie wiem co zrobić... stąd tu zaglądnąłem...
Dach wg odpada, bo czasami muszę wjechać do parkingu podziemnego.. a totalne chrobotanie, to masakra... Słowem mam dylemat, ale cos wymyśle... podjade do fachowców i może podpowiedzą... :okulary:

Pozdrawiam K-Pax

PostNapisane: Pn 08 sie, 2011 22:04 
K-Pax, ja zmieniłem uchwyt na SPS-INOX jest solidniejszy i lepiej trzyma się klapy. Łatwiej go wpasować w wąskie szczeliny i ma możliowść ustawienia anteny pod różnym kątem. Może tak sobie założysz nadole z boku klapy? Antena wtedy częściowo albo w całości schowa się za autem.

PostNapisane: Wt 09 sie, 2011 21:44 

Model:: Grand Vitara
Dzieki za radę.. przymierzę się do tego... na razie jadę na urlop z magnesówką, ale po powrocie już będzie czas podjechać, co powiedzą fachowcy sprzedający anteny i uchwyty... sami maja dwie GV więc ich podglądnę. :)

Pozdrawiam K-Pax

Strefa czasowa: UTC + 1