Teraz jest Pn 18 lis, 2019 00:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 20 lut, 2013 19:55 

Model:: rodzinnie Mazda 6 MPS ;-)
Dziś otrzymałem ustną informację o szkodzie całkowitej. Wycenę i informację na piśmie otrzymam w przyszłym tygodniu.

Ostatnio edytowano Śr 20 lut, 2013 20:38 przez Onyx, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Cz 21 lut, 2013 01:50 

Model:: Swift 1.2 2014r.
Onyx napisał(a):
Czy istnieje jakaś możliwość inna niż kupienie samego OC i ubieganie się o zwrot $$ za okres niewykorzystany?

O zwrot za niewykorzystany okres OC moze ubiegac sie (przy sprzedazy) tylko kupujacy samochod a nie sprzedajacy.
Oczywiscie, mozna 'prywatnie' umowic sie z kupujacym, by podzielil sie i/lub zwrocil sprzedajacemu ta kase, ale to juz jego decyzja.

Nie wiem jak to jest w przypadku wyrejestrowania auta po zezlomowaniu, mozliwe ze wtedy nalezy sie zwrot.

mrquad napisał(a):
Inna sprawa, że jak będzie decyzja o szkodzie całkowitej nie trzeba kupować ubezpieczenia bo jest to chyba równoznaczne z zakończeniem umowy

Z tego co wiem, to szkoda calkowita nie zawsze oznacza, ze uszkodzenie (i odszkodowanie) jest 100% - jak np. przy kradziezy. Jezeli wlasciciel w rozliczeniu dostaje 'wrak' to musi on tez miec OC az do wyrejestrowania, czyli po zlomowaniu.
Tylko 100% uszkodzenie (np. kradziez, calkowite spalenie) i wyplata 100% wartosci ubezpieczenia konczy polise OC.

Calkowitej pewnosci nie mam (lepiej to sprawdzic w TU) ale wydaje mi sie, ze jezeli przed koncem waznosci OC nie bedzie jeszcze zamknieta sprawa odszkodowania, to i tak trzeba bedzie przedluzyc OC.

Ostatnio edytowano Cz 21 lut, 2013 02:36 przez etom, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Wt 30 kwi, 2013 09:36 

Model:: Mariusz
Ja mam AC w PZU bo solidna firma - w przypadku AC omijam directy :) Ale za to OC już sobie wykupiłem w Link4 przez ten kalkulator oc.

PostNapisane: Śr 01 maja, 2013 12:12 

Model:: Była :( Grand Vitara II 2.0 B J20A
Zawsze było Allianz, ze względu na ich wypłacalność i rzetelność (ja miałem dodatkowo zniżki ojca jako że był współwłaścicielem, nawet po szkodzie za Transita OC+AC wartego 23000 zł płaciłem 1800 rocznie).
Niestety za Vitarę OC+AC+NW+szyby policzyli 4200,00 zł przy zniżkach 60% OC i 20% AC (ponieważ od czegoś żona musiała wystartować) a ja na siebie niestety miałem szkodę (kradzież wycieraczek przez co zbita szyba i nie było wtedy pakietu na szyby).
Teraz jest OC w Liberty Direct i wyszło 660 zł. W Allianz wychodziło ponad 800 zł. Za to była mała kolizja (sprawca w Allianz) i bezproblemowa likwidacja szkody ze strony ubezpieczyciela czego nie można powiedzieć o ASO...
Duże Ducato w leasingu jest w Ergo Hestii i tu za nówkę pudło rocznie full pakiet z szybkami 4200 (10% zniżki w pierwszym roku), po roku 4000.

PostNapisane: Wt 07 maja, 2013 09:41 

Model:: Vitara
A propos, to co jest grane? Samochód mi się starzeje, a coraz większe są koszty ubezpieczenia OC/AC! :zdziw: Na oko z 20% więcej zapłaciłem w tym roku niż w poprzednim (ta sama firma, kontynuacja).

(gościnnie z innego forum Suzuki)

PostNapisane: Wt 07 maja, 2013 09:46 

Model:: brak
To tak jak i u nas w Warcie, nawet 30 % mimo zmniejszenia wartości samochodu, pełnych zniżek i pakietu złoty+.
Ja bym to nazwał zmową cenową ubezpieczycieli :;>:

PostNapisane: Wt 07 maja, 2013 11:03 
Skarbnik Stowarzyszenia

Model:: SX4 1.6 4WD GS
mrquad napisał(a):
Ja bym to nazwał zmową cenową ubezpieczycieli :;>:
muszą z czegoś żyć i mieć na wypłatę świadczeń - dodatkowo wyrokami sądów od zeszłego roku chyba mają obowiązek płacić za samochody zastępcze - dodatkowo inflacja - zbiera się :D
btw: dla dociekliwych proponuję na kartce policzyć sobie opłacalność ubezpieczenia AC i budowania "własnego ubezpieczenia" w ramach budżetu rodzinnego - OC obowiązkowe a NW odstrasza ewentualnymi sumami - ale AC warto przeliczyć :)

pozdrawiam
Konrad vel. Siemion

...znaczek 4x4 na Suzuki coś znaczy i jak kierowca nieustraszony to auto nie zawiedzie niezależnie od tego, że niby nie terenowe... (MML)

PostNapisane: Wt 07 maja, 2013 11:51 

Siemion napisał(a):
muszą z czegoś żyć i mieć na wypłatę świadczeń

Jakoś nie słychac aby Warta lub PZU było pod kreską.
Wzrost składki o 20-30% przy zmniejszonej wartości samochodu o 20% daje podwyżkę około 60-70 % a to z pewnością nie jest spowodowane takim uzasadnieniem.

PostNapisane: Wt 07 maja, 2013 12:41 

Model:: GVII 2.0B
Siemion napisał(a):
dla dociekliwych proponuję na kartce policzyć sobie opłacalność ubezpieczenia AC i budowania "własnego ubezpieczenia" w ramach budżetu rodzinnego

Mógłbyś rozwinąć tę myśl ?
masz samochód wart np 42 kPLN - odkładać co miesiąc 3,5kPLN z budżetu, by w razie kradzieży czy szkody całkowitej mieć po roku na nową brykę ?
Czy chodzi o coś innego ?

Pozdrawiam,
MarekC

PostNapisane: Wt 07 maja, 2013 16:35 

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
Siemion, chodzi o Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych??

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Wt 07 maja, 2013 17:16 

Jeśli chodzi tylko o OC to korzystne jest MTU.

PostNapisane: Wt 07 maja, 2013 23:05 
Skarbnik Stowarzyszenia

MarekC napisał(a):
Mógłbyś rozwinąć tę myśl ?

no może nie do końca tak ;)
wyłączając przypadki skrajne (kradzież/kasacja) to odkładając sumiennie "swoje AC" jesteśmy w stanie pokryć ewentualne szkody własne - jeśli nie ma szkód, mamy w kieszeni żywą gotówkę...

podobnie z kredytami i oszczędnościami - aktualnie ludzie chłoną kredyty zamiast oszczędzać (konsumpcja odroczona w czasie) - ale to już :off:
btw: to spore uproszczenie, ale ja odmienne patrzenie mam na niektóre rzeczy :P

pozdrawiam
Konrad vel. Siemion

...znaczek 4x4 na Suzuki coś znaczy i jak kierowca nieustraszony to auto nie zawiedzie niezależnie od tego, że niby nie terenowe... (MML)

PostNapisane: Śr 08 maja, 2013 09:07 

Wiadomo, że na małe szkody, AC się nie opłaca, ale AC ma chronić od kradzieży, rozbicia samochodu. Wiadomo, że jak ktoś ubezpiecza tylko od połamania zderzaka to bezsens, ale kto uzbiera w 3 do 5 lat na nową brykę wartą w salonie od 50000 do 100000. Nieliczni z tego forum....

PostNapisane: Śr 08 maja, 2013 09:16 
Komisja Rewizyjna

Model:: Grand Vitara 1.9 DDiS Box
gdybym odkładał sumiennie przez dwa lata "swoje AC" za moją poprzednia GV, to sporo musiałbym doplacić do obecnej ;)

byla SGV II 2.0 140KM/183Nm
jest SGV II 1.9 DDiS Box 156KM/360Nm

PostNapisane: Śr 08 maja, 2013 10:41 
Skarbnik Stowarzyszenia

G0 Mułek napisał(a):
ale kto uzbiera w 3 do 5 lat na nową brykę wartą w salonie od 50000 do 100000. Nieliczni z tego forum....

a jaka jest różnica w oszczędzaniu na zakup a spłacaniu kredytu?
obciążenie miesięczne budżetu rodzinnego będzie takie samo raczej - kasę trzeba na ten cel mieć... bardziej chodzi o zmianę nawyków i podejścia do sposobu finansowania pewnych rzeczy - chodzi o konsumpcję odroczoną w czasie ;)
btw: a spokojnie można oszczędzać/odkładać spore sumy miesięcznie (min. 15-20% przychodu) - trzeba jedynie uporządkować pewne rzeczy i zmienić przyzwyczajenia :)

dobra - uciekamy trochę od tematu :off:

pozdrawiam
Konrad vel. Siemion

PostNapisane: Śr 08 maja, 2013 12:43 

G0 Mułek napisał(a):
Wiadomo, że na małe szkody, AC się nie opłaca, ale AC ma chronić od kradzieży, rozbicia samochodu.

Mam podobne zdanie. Nawet przy częściowym dzwonie koszty naprawy napewno przewyższą roczną składkę AC

Inna sprawa - że przy niektórych AC jest szansa na odzyskanie kasy od nieuczciwego sprawcy np. stłuczki.
Kiedyś w kufer nowej Megany przywalił mi chłopak poldkiem. Spisaliśmy oświadczenie, pokazał OC z Warty, numery dowodów jego, świadków, szkic sytuacyjny, podpisy jak w dowodach.. W Warcie przyjeli zgłoszenie, oględziny - za kilka dni info, że OC było nieważne (bo jakiś numer seryjny się im się nie zgadza), więc uchylają się od odpowiedzialności.
Z tą odpowiedzią do Allianz gdzie miałem AC, z tego naprawa w ASO.
Mija rok - informacja z Allianz, że zwrócili mi kasę na konto AC, oddali 20% zniżek plus informacja, że ściągneli regresem z Warty.

Jeszcze deczko później okazało się, że gnojek przyłożył mi poldkiem dopiero co skradzionym w wyniku rozboju w Kielcach. Mnie pokazał fałszywkę umowę kupa-sprzedaży (dopiero co miał go kupić, więc na kieleckich blachach, choć w dowodzie mieszkał pod Radomiem - nie zdążył jeszcze przerejestrować)

Pozdrawiam,
MarekC

PostNapisane: Śr 08 maja, 2013 12:51 

Co prawda nie zawsze kogoś stać na AC, ale są inne metody zabezpieczenia pojazdu przed zniknięciem. Co do opłacalności AC to wiadomo jak bym miał 4000 to bym się nie zastanawiał. Ale na razie nie mam, więc uważam gdzie parkuję itp. Jeżdżę delikatniej.
A branie nowego wozu na kredyt i nie wykupienie AC z wypracowanej w umyśle oszczędności to zły tok myślenia, bo kredyt zamiast oszczędzania (tu racja) i w razie czego stracić auto i je spłacać....

Ostatnio edytowano Śr 08 maja, 2013 12:55 przez G0 Mułek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr 08 maja, 2013 12:59 
Skarbnik Stowarzyszenia

Cytuj:
Po co odkładać na brykę jak można kredyt...
no właśnie o tym piszę - nie kredyt a gotówka - konsumpcja odłożona w czasie...
jeśli bryka na kredyt to musowo AC - zresztą kredytodawca Ci wpisuje to w umowę + cesja. płacisz, kupujesz na własność, możesz robić z furą co chcesz, jest Twoja - nawet dla kaprysu rozbić możesz - ale to już Twoja (przemyślana) decyzja :one:

[ Dodano: Sro 08 Maj, 2013 14:02 ]
G0 Mułek napisał(a):
z wypracowanej w umyśle oszczędności to zły tok myślenia
ale mówimy o realnym pieniądzu....

pozdrawiam
Konrad vel. Siemion

PostNapisane: Śr 08 maja, 2013 14:41 

to ja rozumiem jako amortyzację, która pozwoli w przyszłości kupić kolejną brykę za gotówkę. Tak to i ja robię. gdybym miał obciążyć się kredytem - pomykałbym pewnie nową GVII

Pozdrawiam,
MarekC

PostNapisane: Cz 09 maja, 2013 16:08 

Siemion napisał(a):
a jaka jest różnica w oszczędzaniu na zakup a spłacaniu kredytu?
obciążenie miesięczne budżetu rodzinnego będzie takie samo raczej - kasę trzeba na ten cel mieć... bardziej chodzi o zmianę nawyków i podejścia do sposobu finansowania pewnych rzeczy - chodzi o konsumpcję odroczoną w czasie ;)
btw: a spokojnie można oszczędzać/odkładać spore sumy miesięcznie (min. 15-20% przychodu) - trzeba jedynie uporządkować pewne rzeczy i zmienić przyzwyczajenia :)

dobra - uciekamy trochę od tematu :off:

Taka, że przy oszczędzaniu nie płaci się kosztów kredytu ;). Nawet jeśli ktos uwierzy w reklamowe oprocentowanie 0 %, to pożyczając np 10 tys zl, nie oddaje owych 10 tys zł, tylko więcej. Czyli to są pieniadze, ktore zostają nam w kieszeni ;).

PostNapisane: So 11 maja, 2013 06:59 

Np. na AC, tylko, że nie każdy zdąży uzbierać przed zmianą auta. Ja mam żonkę w banku i mam kredyt z naprawdę ekstra warunkami, mi z kolei to się opłaca.

PostNapisane: Śr 15 maja, 2013 12:33 

Model:: Chevy Tracker/GV 2.0 1999
Takie sobie pytanie:

Czy 1170 zlociszy za pelne ubezpieczenie auta AC, OC, NV to duzo czy malo?
Pytam bo wlasnie oplacilem na nastepny rok a ze jestem troche "oderwany" od realiow polskich... wiec prosze oswieccie mnie! ;)

W tym roku juz nic nie zmienie ale jesli przeplacam to na nastepny rok poszukam czegos tanszego... :)

W tradycyjnych społeczeństwach ludzie nie zawierali małżeństw z miłości, lecz ze względów ekonomicznych lub politycznych. (...) Ludzie zawsze byli wyrachowani i brali ślub dla ekonomicznej lub politycznej wygody.

PostNapisane: Śr 15 maja, 2013 12:42 
Komisja Rewizyjna

Model:: Grand Vitara 1.9 DDiS Box
a na ile wycenili ubezpieczane auto? ile masz zniżek?

byla SGV II 2.0 140KM/183Nm
jest SGV II 1.9 DDiS Box 156KM/360Nm

PostNapisane: Śr 15 maja, 2013 13:04 

raf napisał(a):
a na ile wycenili ubezpieczane auto? ile masz zniżek?

Wartosc auta 21.000 znizki mam wszystkie- nigdy nie mialem wypadku, kolizji czy nawet stluczki... firma to Benefia.

W tradycyjnych społeczeństwach ludzie nie zawierali małżeństw z miłości, lecz ze względów ekonomicznych lub politycznych. (...) Ludzie zawsze byli wyrachowani i brali ślub dla ekonomicznej lub politycznej wygody.

PostNapisane: Śr 15 maja, 2013 13:22 

Jeszcze jaki wiek tego Seata

PostNapisane: Śr 15 maja, 2013 13:29 

mrquad napisał(a):
Jeszcze jaki wiek tego Seata

Z 2006 roku... :P

PostNapisane: Śr 15 maja, 2013 14:55 

Cena ok, teraz wszystkie polisy poszły mocno do góry.
Ja za samochód z 2010 wartość 38 tys ubezpieczenie WARTA złoty+ zapłaciłem 2000 zł ( 60% zniżki, naprawa ASO, holowanie 1000km, 3 noclegi, utrzymanie wartości samochodu cały czas, samochód zastępczy itp )

PostNapisane: Śr 15 maja, 2013 15:41 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
w Irlandii mam Seata Ibizę 1,4 benzyna 2006r. Za cały rok jest samego OC 960 ojro, przy dwóch właścicielach 1900 ojro/rok. Brak zniżek (prawo jazdy polskie jest honorowane ale zniżki naliczają od lat jeżdżonych w Irlandii)

wychodzi na to że w Polsce jest dużo taniej

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Cz 16 maja, 2013 00:58 

mrquad, kzaremba2- dzieki koledzy... za info i porownanie... juz pare lat jestem z Benefia- i jak pamietam zawsze mam ok. tysiaca za caly pakiet ale dla porownania w PZU na poczatku przez 3 lata placilem cos ok. 2400 ale wiadomo- auto bylo nowsze i wieksza wartosc... czyli nic nie bede zmienial... niech zostanie jak jest.... :piwo:
Dzieki jeszcze raz...

PostNapisane: Cz 16 maja, 2013 06:28 

zobaczymy ile w sierpniu PZU zaśpiewa sobie za czarnulę :czytaj:

Pozdrawiam,
MarekC

PostNapisane: Śr 10 lip, 2013 17:07 

Model:: Baleno 1.3 16V 3D GS '97
Suzuki Baleno 1.3 '97 - OC na siebie, zaliczyli mi zniżkę 10% = 2x 320 zł w Axa Direct.
Podobnie wyszło w Link 4. Korzystałem z placówki, która wyszukuje najtańsze OC spośród dostępnych na rynku.

"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał."

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1