Teraz jest N 08 gru, 2019 02:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 14:18 

Model:: Baleno 1.6 16V Kombi
Mam pytanie, muszę zmienić ubezpieczenie i zastanawiam się jak to wygląda np. w link4 czy innych niż PZU SA. Podzielcie się opiniami, myślę, że może nam to pomóc na przyszłość.

Sushi>Sake>Sudoku>Sepuku>Suzuki

Albo Sepuku w Suzuki albo nic!

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 14:23 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: suzuki grand vitara 3D
Niestety w PZU,
a że to już 36 lat, to tak sobie trwa :D

www.klubsuzki.pl

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 14:30 

Model:: Ignis Sport
ja mam tylko OC i przez 2 lata miałem w PZU ale zmieniłem na MTU powód - połowa ceny oc z pzu

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 14:31 

Model:: Suzuki Bandit
Dotychczas: PZU, Samoobrona, Allianz.
Ciężko powiedzieć jak to wygląda bo (odpukać) do tej pory jedyne stłuczki jakie miałem nie były z mojej winy i nie musiałem przerabiać procedury jako winny.
Z AC również nie korzystałem.
LINK24 odradzam. Nie mam doświadczenia ale oczytałem się sporo negatywnych opinii na ich temat podczas wyboru ubezpieczyciela.
Jeśli zamierzasz brać samo OC to bierz gdzie najtaniej. Nie Ty będziesz sie męczył w razie ewentualnej kolizji z Twojej winy :D

Oczywiście Samopomoc, a nie Samoobrona :D :619:

Ostatnio edytowano Wt 11 mar, 2008 14:35 przez kitza, łącznie edytowano 1 raz

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Jeśli możesz, pomóż proszę - www.piecioraczki.pl

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 15:04 

A to tak przy okazji opowiem swoją historię, jak to z ubezpieczylami bywa.
Dokładnie w dwa miesiące jak wyjechałem Suzuką z salonu, wracając wieczorkiem do domu, w momencie kiedy (jeden pas ruchu) skręciłem w prawo w posesję tam gdzie mieszkam, facet lanosem we mnie wjechał.
Policja, cuda, wianki, baloniki....
Efekt
pan policjant powiedział, że jest to moja wina, bo mój samochód został uderzony w bok, a nie w tył.
Zaproponował mi mandat karny na 300,00, którego nie przyjąłem.
Sprawa została skierowana do sądu, który to podtrzymał sugestję pana policjanta i zaocznie wymierzył mi,proponowaną karę 300,00.
Ja się od tego wyroku odwołałem, sprawę wygrałem i o ironio
-koszt całej naprawy poszedł z mojego AC i ani boże mój, to, że nie jest to moja wina, nie zwalnia mnie z zapłacenia z mojego konta, bo ja nie jestem winny zajścia, a ten, który we mnie wjechał, nie został oskarżony (proces cywilny, czyli jakieś tam miesiące, czy lata, po to, aby udowodnić mu winę :P )
I już :D

www.klubsuzki.pl

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 15:17 

Model:: A3 Sportback 2.0 TFSI Quattro / 240KM
No i tak właśnie bywa. Niestety.
Ja Do tej pory mam następujące doświadczenia:
1. PZU - czyjeś OC - bez problemu uzyskałem odszkodowanie
2. PZU - moje AC - bez większych problemów, szybko i sprawnie
3. EA (obecnie chyba Tryg) - bez problemu z OC czyimś i AC moim
4. Fiat ubezpieczenia - źle ich wspominam, bo co prawda wypłącili 2 razy w ciągu jednego roku z AC ale już na następny nie chcieli ubezpieczyć.

Nigdy nie musiałem na szczęście dochodzić wypłaty odszkodowania od firm typu Link4.

A raz, niestety z mojej winy, nie uzyskałem odszkodowania z AC od PZU bo przegapiłem o tydzień wpłatę 2 raty AC i zgodnie z OWU (ogólne war. ubezpieczenia) ubezpieczenie wygasło.

Jest jeszcze jedna sprawa, o której przypomina mi zawsze Agent jak się zastanawiam, którą firmę wybrać: warunki ubezpieczenia. Bo często jest tak, że za to czy tamto ubezpieczyciel nie wypłaca, albo wypłaca ale tylko za naprawę zamiennikami a nie oryginałami itd.

Generalnie: jeśli bierzesz samo OC to szukaj najtańszej firmy bo to nie dla Ciebie jest ubezpieczenie tylko dla kogoś komu (oby nie) zrobisz kuku.
Jeśli berzesz AC to szukaj firmy, która ma najlepsze warunki.
Niektóre firmy (chyba Alianz) oferują nawet za niewielką dopłatą możliwość skorzystania z AC do jakiejśtam kwoty bez utraty zniżek. Czyli np. ktoś Ci rozbije szybę w aucie, albo przyrysuje na parkingu zderzak to możesz to zrobić z AC i nie stracisz zniżki.

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 16:18 

Model:: Suzuki Baleno GLX
Ja za namową kolegi ubezpieczyłem się w Hestii. Bo ponoć tanio jest. W każdym razie wyszło mnie kilkaset złotych taniej niz w Axe lub link 4. Ale to moje pierwsze w zyciu auto, zadnych znizek, lub takich tam...

You must live what you really love...

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 16:23 

Hmmm, sprawdziłem i wydaje mi się, że Link4 wygrywa. Też nie miałem nikogo, żeby się spytać, ale porównałem sam. Okazuje się, że Link4 ma np. jako jedno z niewielu opcję, że po wybiciu szyby nie traci się zniżek AC. Autko przejmuję po ojcu, a że po 5 latach w PZU miał 20% zniżki (bezwypadkowo) a AC 3 razy wypłacane i 0% zniżki zaproponowali mi takie rozwiązanie:
OC - 50% zniżki
AC - 10% w tym roku dopłaty za 3 odszkodowania
dodatkowo dowóz do 700zł od miejsca wypadku (to nie wiem czym musiałbym jechać, żeby mnie to więcej wyniosło... helikopterem?) i masa innych rzeczy.
Wziąłem OC, AC, NNW i 24h pomoc + doubezpieczenie radia i głośników i wynosić mnie będzie na ten rok 4x600zł. Żona będzie się uczyć jeździć, więc przez to trochę drożej, ale przynajmniej spokój będzie.

A wiecie co mnie osobiście zaimponowało? Odbieranie infolinii w godzinach szczytów - od razu. W PZU jakaś stara babcia po 2 minutach. MTU i Liberty Direct - "nie można uzyskać połączenia, zajęte, zapraszamy w innej godzinie". Myślałem, że sobie palnę w łeb. MBank (myślałem, że skorzystam - podaj numer kleinta, podaj 5 cyfrę telekodu, podaj.. dżizus, kura, ja pi... No jak z miejsca wypadku się tam dostanę??? Jako bank, dobre rozwiązanie, ale jako ubezpieczenie, osobiście trafił mnie dzisiaj szlag. A że Allianz raz mi zalazł za skórę: nie ściągnęli z Urzędu Miasta, że pod ratuszem spadły mi sople na maskę (nie odśnieżyli dachu) i miałem z tym sporo problemów, to pozostał Link4. Dam z czasem znać jak to wygląda w praniu.

Na razie przesłali mi na maila do wydrukowania 30 dniową wersję ubezpieczenia i mogę na tym jeździć. W tym czasie doślą mi cały pakiet dokumentów kurierem. Reszta okaże się w czasie.

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 16:25 

Paolo, czy hestia to nie jest ta Śląska firma, która swojego czasu była na skraju bankructwa i nie wypłacała odszkodowań? Wydaje mi się, że swojego czasu o tym czytałem.

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 16:56 

Model:: Suzuki Baleno GLX
Ergo Hestia to firma z Sopotu,a nie ze ślaska i z tego co mi wiadomo nie była na skraju bankructwa. Była taka historia, ale tamta ubezpieczalnia nazywała się chyba Westa czy jakoś tak. Ponoć w ostatnim Auto Swiecie coś piszą na temat ubezpieczalni, i dość niepochlebnie wypowiadają się o firmie Link4. Idę zakupić...

You must live what you really love...

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 19:45 

Model:: Zafira, Astra
Ja mam w samopomocy, tylko OC. Przy full znizkach - 249zł/rok, bez znizek 729zł, w moim przypadklu zaplacilem 820zł (zwyzka za wiek) ale w tym roku zaplace juz ~520zł.

Sprzedam sporo części do Baleno 3d '96

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 20:17 

Model:: Citroen C5 :P
Ja musiałem szukac firmy która:
a). ubezpieczy mi auto gdy nie mam jeszcze prawa jazdy
b). weżmie pod uwagę ubezpieczenie skutera 50cm^3, przez 3 lata w PZU

znalazłem Compensem. Z 30% zniżek zapłaciłem za OC + NNW 595 zł

pees: Ile ubezpieczyciel zabiera zniżek z OC przy wypadku?
Powiedzmy takim jak ja miałem? Jest jakiś przedział?

Ostatnio edytowano Wt 11 mar, 2008 20:18 przez WES82, łącznie edytowano 1 raz

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz.

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 20:41 

Model:: Baleno navy blue
Byłem ubezpieczony w różniastych firmach, z perspektywy czasu widzę, że tak naprawdę bardzo dużo zależy od rodzaju "przygody" na drodze, rodzaju polisy sprawcy i na końcu jest firma ubezpieczeniowa. Oczywiście ważna jest wartość pojazdu, którym się poruszamy.
Prosty przykład. We wrześniu jedna pani połamała w moim balonie tylny zderzak i z Alianz-u otrzymałem 2tys.pln. Po zasięgnięciu języka wycena uszkodzenia we Warcie to 1.7tys, a w Hestii 1.8tys. Osobiście spodziewałem się kolejności zupełnie odwrotnej.
Co do OC, zupełnie zgadzam się z tym aby ubezpieczać się w najtańszej firmie. AC to różne polisy, różne firmy i różne przypadki na drodze. Trochę jak koło fortuny :D
Najlepszym sposobem na max zniżki jest dopisanie do auta współwłaściciela, który takowe posiada :D , niezależnie od firmy jest dużo taniej :)

Wes, pewnie z 10% zwyżki będziesz miał.

Ostatnio edytowano Wt 11 mar, 2008 20:42 przez sinus, łącznie edytowano 1 raz

I co dalej?

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 20:47 

Model:: Zafira, Astra
WES zadna firma nie wezmie pod uwage skutera ;)

Wiem bo 10 lat ubezpieczalem motorower 50cm3 specjalnie po to zeby miec znizki na auto :D

Sprzedam sporo części do Baleno 3d '96

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 20:51 
Redaktor Naczelny
Moderator

Model:: GV 2,0 DeLux
sinus napisał(a):
max zniżki jest dopisanie do auta współwłaściciela

albo współmałżonka, u mnie to przeszło, jeśli jest wspólnota majątkowa to dotyczy to równiez zniżek :D

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 21:04 

Model:: Citroen C5 :P
no mi wzięli pod uwage skuter ;)
Sa firmy ktore biorą.

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz.

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 21:29 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
Ja mam w PZU,

chcialem przejsc do Warty, ale po tym jak mnie Warta przeczolgala, bo musialem cos tam robic z OC sprawcy,

po tych przygodach jak sobie wyobrazilem, ze jezeli ktos by we mnie wjechal, to nie dosc, ze moja wina, to jeszcze musialby takie jazdy przechodzic, to sobie dalem spokoj...

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 21:44 

Rennes napisał(a):
jeśli jest wspólnota majątkowa to dotyczy to równiez zniżek

ja mam rozdzielność :diabel2: :diabel2: :diabel2: :diabel2: :diabel2: :diabel2:

www.klubsuzki.pl

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 21:56 
Klubowicz KSP

Model:: Swift'06 GLX 1,3 jp
PZU i nie narzekam :P

Pozdrawiam :)swift[ , Baleno , ignis , liana , Wagon R+, Splash , Vitara, Grand Vitara , sx4 , Jimny, Samurai
亚洛斯拉夫
http://www.klubsuzuki.pl

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 22:00 

Model:: GV 2,0 benz 2008r
u mnie wygląda to następująco : 2 samochody w Allianzie a trzeci w Benefi, z PZU się zacząłem wycofywać po tym jak miałem jazde z wypłatą z OC sprawcy ( był również ubezp. w PZU, przyznał się do winy, rozliczenie było kosztorysowe i jak to zwykle trzeba się było odwoływać bo rzeczoznawca PZU jakimś dziwnym trafem połowy uszkodzonych części nie zauważył, oj działo się sterta pism powoływanie się na orzeczenia SN, osoba prowadząca moją sprawę podobno zmieniła stanowisko ;) , ostatnie pismo 2 kartki A4 napisane na komp. poszło bezpośrednio do naczelnika, ale w końcu wywalczyłem to co chciałem łącznie z zwrotem za auto zastępcze), aczkolwiek w przypadku pierwszej szkody również z OC sprawcy ( było to chyba w 1998r) wszystko poszło jak należy.
Natomiast co do Link 4 to niemam dobrych doświadczeń, znajomy a zarazem mój klient "bujał " się z nimi około pół roku., i przez ten okres jedno z jego aut cały czas stało przed blacharnią czekając na wynik sprawy, dosłownie totalny bajzel, w jeden dzień otrzymuje pismo z pełną informacją że może przystąpić do naprawy , a na drugi dzwonią do niego i mówią że sprawa rozpatrzona negatywnie, i co najśmieszniejsze nic nie wiedzą o piśmie, i Pan w słuchawce twierdzi że nic nie wysyłali.( było to z jego AC rozliczane) Ciekawostką jest natomiast to że przy max. zniżkach ubezp. w Link4 wychodzi mi drożej niż nawet w PZU ( biorę pełny pakiet z wszystkimi opcjami) taniej wychodziło mi wówczas gdy w Linku miałem polisę podstawową czyli najbardziej okrojoną z udziałem własnym.
Proponuję zatem żebyś wczytał się dokładnie w warunki ubezp., podobny numer miał kolega z AXA, wykupił pełny pakiet, otrzymał polisę, zapłacił, otworzył , przeczytał warunki, złapał za tel. i do nich zadzwonił, okazało się że miało być bez udziału własnego a miał swój udział w naprawach.

Jest GV 2,0benz z 2008r, a były:P3008, SUZUKI SX4 GS 4x4 w kolorku ZEE i JIMNY 1,3
Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 22:41 

marco, po prostu nie wiem co powiedzieć... :zdziw: gdy tylko coś mi przyjdzie z link4 wnikliwie przejrzę.

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 23:17 

Model:: Swift 1,3 GS (Węgier)
Ponieważ dealer ubezpieczył mnie w Hestii tam skierowałem się (po upływie 1 roku) w celu obliczenia i przedłużenia przyszłego ubezpieczenia (na tych samych zasadach).
Po obliczeniach dowiedziałem się że auto straciło na wartości ok. 11.000, a zapłacić mam kwotę o ponad 400 większą (2132 zł) niż rok wcześniej :651:
Po skorzystaniu z tzw. pakietu H7 kwota obniży się do 1.960.
Rozmowa z dealerem i ....... wartość samochodu 10.000-11.000 niższa (czyli to samo - co wyżej), ale cały pakiet to 3,4% wartości auta.
Jak widać Hestia, Hestii nie równa. W sumie 1.292 zł.
2.132 - 1.292 = 840 zł moje - 150 km dojazd do dealera :)
Jak nic sie nie zmieni - za rok 3,3% wartości auta. I tak można ubezpieczać auto przez 6 lat (Hestia+dealer Suzuki).
Powyższe ceny: listopad 2007 (OC+AC)

Pozdrawiam Jarek :-)

PostNapisane: Wt 11 mar, 2008 23:32 

Model:: Baleno navy blue
Dealer ma mniejszą prowizję niż agent :D , a do tego Hestia dziwnymi prawami sie rządzi. Gdy pytałem o cenę OC dla mojego furgona, podał sumę zbliżoną do innych innych firm, tyle, że w innych firmach była to suma przed odliczeniem zniżek, a w Hestii po odliczeniu...

I co dalej?

PostNapisane: Śr 12 mar, 2008 05:51 

Model:: Baleno 1.6 GLX
Ja przez pierwszy rok bylem ubezpieczony w Warcie (OC+NW+accistance) cena stosunkowo duża do obecnej bo to było ponad 900 pln.Pewnie miał na to wpływ wiek kierowcy.(nie skończone 25 lat,wtedy ponoć jest jakaś wieksza stawka)
Od lutego tego roku zmieniłem ubezpieczyciela na Hestie (OC+NW na 5 tys pln +accistance) i tu miła niespodziana bo zapłaciłem w jednej racie 446pln :D

Pozdrawiam

PostNapisane: Pt 14 mar, 2008 17:25 

Model:: Suzuki swift 1,3 GLX
:) Ja mam pakiecik w ALIANZ i polecam kolega mial ubezpieczenie w link4 i straszne problemy z wyplata mimo nizszych skladek :)

PostNapisane: Pt 14 mar, 2008 21:00 

Model:: Baleno Wagon 1.6 rok 2000
Ja mam ubezpieczenie w BRE Banku (przez Mbank) tanio i z miesięcznymi ratami Co do ubezpieczycieli mogę polecić (a wiem co mówię bo użeram się z nimi zawodowo) polecam zdecydowanie Allianza wypłacają bezproblemowo i szybko (jak bym miał mieć stłuczkę to chciałbym aby sprawca był tam ubezpieczony) stare sprawdzone PZU robi problemy ale też w końcu wypłaca-trzeba niestety walczyć o swoje i się odwoływać.
ZDECYDOWANIE ODRADZAM
WARTA - problemy z wypłatą odszkodowania mała liczba likwidatorów którzy ulegają częstej zmianie
LINK 4- dziadostwo do kwadratu a likwidatorzy często nie mają pojęcia o tym co robią -najczęstsza odpowiedź to odpowiedź odmowna
w dalszej kolejności PTU, Hestia, MTU

I jeszcze jedno PAMIĘTAJCIE CZYTAJCIE WARUNKI
np mało kto ma świadomość że ubezpieczenie NW bardzo rzadko cokolwiek daje (wypadki śmiertelne i trwałe uszkodzenie ciała, a wypłacane jest w zależności od wartości % utraty zdrowia)
Jeśli nie jesteśmy sprawcą a byliśmy potłuczeni zawsze należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy (stłuczenia ,skręcenia ,złamania, wypadki śmiertelne) nawet gdy sprawca zbiegł z miejsca a była policja
jeżeli byliśmy sprawcą a poszkodowany był pasażer naszego pojazdu też mu należy się odszkodowanie nawet jeżeli to nasza żona/mąż lub dziecko itp itd Jak ktoś ma jakieś pytania pisać na prv Jak będę mógł pomogę

Ostatnio edytowano Pt 14 mar, 2008 21:06 przez mtygrys, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So 15 mar, 2008 20:16 

Model:: SUZUKI Baleno
Ja z samochodem jestem w HDI i mam calkiem niedrogo. Skutera mam w PZU i mi podnieśli stawkę . :/

:-)

PostNapisane: Pn 17 mar, 2008 13:02 

Model:: Suzuki SX4 1.6L 4WD GS Cosmic Black Metalic
Nikt nie wypowiadał się o AXA, więc ja to zrobię.

SX4, nówka. Pełny pakiet łacznie z ubezpieczeniem zwierząt i innymi wodotryskami.
Zniżki 60% na AC i OC - koszt - 1100 zł!

Jeśli chodzi o wypłatę odszkodowania to właśnie to testuję :( Napiszę po zakończeniu procedury...

:...:
Pozdrawiam
Domino
Suzuki SX4 1.6L 4WD GS Cosmic Black Metalic

PostNapisane: Pn 17 mar, 2008 13:29 

Model:: Suzuki Bandit
Dodam, że jako poszkodowany mam pozytywne opinie o Hestii i Uniqa.
W przypadku Hestii korzystałem z ich usług :(: gdy Swift dostał w tyłek. Wszystko odbyło się szybko i bez problemu. Nie kwestionowali nawet delikatnego wgniecenia na masce, które gdyby sie uprzeć można by podciągnąć pod naciąganie na koszty.
Z Uniqą natomiast miałem przyjemność podczas użytkowania poprzedniego auta. Przedstawiciel bez problemu umówił się ze mną w miejscu i o czasie gdzie mi odpowiadało, mimo, że było to po jego godzinach pracy i miał do mnie 25 km :D. Bez zająknięcia przyjechał jeszcze raz gdy po rozebraniu przodu okazało się, że szkody są większe niż sie pierwotnie wydawało. Kasa równie szybko znalazła się na koncie.

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Jeśli możesz, pomóż proszę - www.piecioraczki.pl

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: N 30 mar, 2008 11:52 

Model:: Kia
Liana to moje drugie autko i wykupiłam pełen pakiet w Ergo Hestia. Znam tą firmę od podszewki, bo kilka lat temu pracowałam tam jako agent ubezpieczeniowy i na bieżąco śledzę, jak sie zmieniają zasady. Muszę powiedzieć, że rozwijają się doskonale i bezproblemowo wypłacają należne odszkodowania. W mojej rodzinie wszyscy korzystają z tej firmy, więc sprawdziliśmy wypłaty z jednej i z drugiej strony.
Nie polecam natomiast Uniqa i PZU. Też z doswiadczenia najblizszych, bo ja mimo posiadania prawa jazdy od 14 lat, nigdy nie korzystałam z wyplat odszkodowania :)

PostNapisane: Wt 22 kwi, 2008 17:33 

Model:: miałem SX4 GS 2WD
Od lat już nie ufam PZU...miałem trochę z nimi przebojów.... byłem też w Warcie... droga składka... od kilku lat jestem w Compensie i nie narzekam... teraz drugi samochód w Hestii bo było tanio:).

SX4 GS 2WD made in japan

PostNapisane: Wt 22 kwi, 2008 18:04 

Model:: GV 2007 2.0 M/T
Po zakupie (rok temu) ubezpieczyłem w Hestii i teraz przedłużyłem na następny rok.
Poprzedni samochód miałem w PZU. Nie miałem większych problemów poza bałaganem przy próbie wydobycie zaświadczeń o okresach ubezpieczenia.
W Hestii było taniej i dobre warunki teoretycznie. Praktycznie na szczęście nie sprawdzałem.

PostNapisane: Wt 22 kwi, 2008 18:08 

Model:: Jimny 1.3 JLX
Aktualnie jimny jest ubezpieczony w PZU, ale pewnie się przeniosę bo składki robią się wysokie :029: mam pare lat doświadczeń w PZU i jakoś nie ma im specjalnie co zarzucić, miałem kilka drobnych stłuczek i problemów z wypłatą odszkodowania nie było, no fakt trzeba sie było troszkę nabiegać... fabia aktualnie testuje liberty direct 'bo było tanio' ;) ale mam nadziej ze nie będę musiał sprawdzać ich skuteczności.... :560:

PostNapisane: Śr 23 kwi, 2008 20:45 

Model:: 2006 GV 2.0 M/T
A ja mam takie ciekawe doświadczenie z Allianz.
Pani agentka wyliczyła OC na staruszka SJ (ok bralismy pod uwagę 40% zniżki - bo jeszcze nie byłem pewien czy posiadam zaswiadczenia o bezszkodowej jeździe od popszednich ubezpieczycieli) 850 zł :zly: Ale poleciła mi abym spróbował ubezpieczyć autko przez Allianz Direct (internet). W tym przypadku doszukałem się zaświadczeń i mogłem zaliczyć sobie 60% zniżki. To co mi wyszło (mimo różnicy w ziżkach) zaskoczyło mnie. Ostatecznie zapłaciłem 363 zł :P

Suzuki Grand Vitara :D

PostNapisane: So 03 maja, 2008 21:49 
Klubowicz KSP

Model:: GV 2.o 5MT
A ja zawsze PZU

Pozdrawiam były
Administrator Forum

PostNapisane: So 03 maja, 2008 21:56 
Wiceprezes Stowarzyszenia
Moderator

Model:: Jimnior JLX
nie dziwię się ....

Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić !!!

PostNapisane: So 03 maja, 2008 22:01 
Klubowicz KSP

Model:: GV 2.o 5MT
Go napisał(a):
nie dziwię się ....

A ja się dziwię ale nie namawiam w jedną i drugą stronę

Pozdrawiam były
Administrator Forum

PostNapisane: Cz 22 maja, 2008 09:44 

Model:: był SX4
Jako, że 18.05. skończyło mi się ubezpieczenie musiałem po raz kolejny zapłacić wykupienie nowego...I tak...
Pozostałem w Allianzie...Normalnie Pełny pakiet ubezpieczenia kosztowałby mnie ponad 5000zł... :( ...więc zmuszony byłem ubezpieczyć na ojca...Za cały rok zapłaciłem 1604zł...co uważam za przyzwoitą sumę...
Przy okazji chciałbym podziękować pracownikom K&K z Wejherowa za pomoc...a właściwie za załatwienie ubezpieczenia... :)

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Cz 22 maja, 2008 20:11 

Model:: SWIFT 1,5 GS
poprzednie autko na chwilkę miałem ubezpieczone w Samopomocy ale tylko OC, cały czas w PZU-nie miałem nigdy problemu z wypłacalnością i nie narzekałem :)

brodal78

PostNapisane: N 25 maja, 2008 19:34 

Model:: Suzuki Liana 1.6 kat
Kubus napisał(a):
A ja mam takie ciekawe doświadczenie z Allianz...
... To co mi wyszło (mimo różnicy w ziżkach) zaskoczyło mnie. Ostatecznie zapłaciłem 363 ł :P

Ja również miałem bardzo ciekawe doświdczenie w Allianz.
Otóż 2 tygodnie temu szukałem najtańszej oferty ubezpieczenia OC na rynku. Trafiłem na kalkulator Allianza z internetu. Wyszło jakieś 604 zł. Skontaktowałem się telefonicznie - pani wszystko ładnie wyliczyła i potwierdziła wyliczoną przeze mnie kwotę co do złotówki. Obiecała zadzwonić za godzinę. Niestety nie zrobiła tego.
Następnego dnia dzwonię i powołuję się na wczorajszą rozmowę. Tym razem pan stwierdza: "wczoraj było anonimowo, dziś trzeba ponownie wyliczyć". Po wszystkim rzuca wyliczona cenę ubezpieczenia OC dokładnie 755 zł. Zaskoczony mówię do niego, że wczoraj było 604zł jak to możliwe że dzisiaj jest tyle i.t.p. Pan tłumaczy, że przez noc były jakieś aktualnienia więc ostatatnia cena jest wiążąca.
Sprawa jednak nie dała mi spokoju i po upływie dosłownie 20min. zadzwoniłem jeszcze raz. Schemat się powtarza: ten sam pan, nowe wyliczenie, bo tamto anonimowe i.t.d. Wkurzony podaję jeszcze raz wszystkie dane a ten rzuca cenę TEGO SAMEGO UBEZPIECZENIA OC opiewającą na 870zł :zdziw: W tym momencie po prostu nie wytrzymałem i zacząłem po nich totalnie "jechać" :zona: Gościu słyszę po głosie jest trochę zażenowany i tłumaczy to systemem. :|
Może jakiś jajcarz myślę i zostawiam na stronię internetowej prośbę o kontakt. :027: Po pół godz. telefon z Allianz: inny gościu, ponowne wyliczenie i kwota 870zł. W tym momencie miałem wyrobione zdanie o firmie i grzecznie podziękowałem. czerwona
Ostatecznie ubezpieczyłem autko w CU po cenie 813zł

Ostatnio edytowano N 25 maja, 2008 19:42 przez WojtekM, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Wt 27 maja, 2008 08:14 

Model:: Suzuki SX4 1.6L 4WD GS Cosmic Black Metalic
To samo miałem w AXA
Podejrzewam że konsultanci po prostu schodzą ze swoich prowizji.
Ja z nimi negocjowałem ostro aż stanęło na 1100 zł za pełen pakiet OC AC NW itd... a niektóre wyceny miałem nawet pod 1300!

:...:
Pozdrawiam
Domino
Suzuki SX4 1.6L 4WD GS Cosmic Black Metalic

PostNapisane: So 21 cze, 2008 12:24 

Model:: <-Baleno 1.8, ->Astra H
MTU wita - zalacilem za OC z NW 750zl - wg. mnie ok :) Allianz np. to bylby dla mnie wydatek niebotyczny ok. 2300zl :zdziw:

Suzuki Baleno 1.8 - niepozorne i zadziorne :diabel2:
"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu" :okulary:

PostNapisane: N 08 lut, 2009 00:56 

Model:: Grand "GIBKI" Vitara A/T 2,0 I 5D
Ja ubezpieczony jestem w UNIQA - nie wiem jak jest z nimi w „trudnych chwilach” bo nie miałem od 5 lat z nimi doczynienia, poza corocznym odnawianiem ubezpieczenia. Zniżek mam na OC 60% a na AC 50%. Za moją new "VITKĘ" zapłaciłem w sumie 3340 zl (OC-528zł, AC-2782zł, N-30zł)

Przeniosłem się do nich na stałe gdy po skradzionym żonie aucie Skoda Felicia, PZU wykręciło nam numer na 4000zł zrzucając całą odpowiedzialność na pośrednika z którym podpisywaliśmy umowę (podobno zawyżył wartość auta - nie ważne że nawet jak wartość była zawyżona to składka też była wyższa) Po 7 pismach odwołaniach do rzecznika ubezpieczonych, rocznej walce, PZU zaproponowało nam wytoczenie sprawy przedstawicielowi procesu cywilnego na osobę prywatną jaką jest ich przedstawiciel :czytaj: - to był ich koniec - pożegnałem się z PZU. Ogólnie w ciągu tego całego roku skradziono nam drugą Felicję tym razem moją (obydwie były takie same - białe :( ) tylko że moja już nie była ubezpieczona bo skradziono ją po 17 dniach jak nie przedłużyłem AC właśnie w tym PZU, oczekując na auto służbowe. Nie wiem to chyba za arę że chciałem odzyskać te 4000 zl.

Trochę mnie poniosło z tym pisaniem...

Pozdro
Chlipek

PostNapisane: N 08 lut, 2009 09:46 

Model:: Wagon R+ 2001
To ja tak od strony warsztatowej napisze z którymi ubezpieczalniami nie ma problemu z wypłatą odszkodowania z kontaktem i oględzinami co by było ważne dla kogoś kto ma pecha i ciągle gdzieś autko rozbija.
PZU to chyba najlepsze. dużo mobilnych ekspertów dobry kontakt mailowy i telefoniczny no i szybkie wypłaty.
Ergo Hestia to tez nie ma problemów nigdy z nią tak jak i z MTU bo to tez hestia tylko ze dla ubogich.
Allianz tez jest dobre.
co do AXY może i mają tanio ale przy podpisywaniu polisy w umowie jest napisane żeby naprawiać na nieoryginalnych częściach.a wiadomo ze większość części "porównywalnej jakości" są o kant d rozbić.
Z Generali w sumie średnio jest.strasznie długo czeka się na oględziny czasami.

no i najwspanialsza firma w której nigdy bym nie ubezpieczył się to WARTA
Standardowo to problem z wypłatą odszkodowania.Eksperci wynajęci nie wiadomo z jakich firm nie ma jak się z nimi skontaktować.jak już przyjadą na oględziny to protokołu nie chcą zostawić.ehh można by pisać i pisać.

tak wiec wg mnie lepiej ubezpieczyć się w jakiejś lepszej firmie(PZU ALLIANZ HESTIA GENERALI) i troszkę więcej zapłacić niż potem same problemy mieć

Zanim kupisz oryginalne części do wagonika sprawdź cenę w oplu!!
Wagon R+ - Niemiecka precyzja Japoński temperament :P
http://www.drywaserwis.pl

PostNapisane: N 08 lut, 2009 14:24 

Model:: Swift 1,3 GS (Węgier)
Wiadomo, że zazwyczaj coś jest lepsze od drugiego. Ale nie ma też chyba reguły, że w np. w PZU to zawsze cacy, a w Warcie beeeeeeeee. Moje przeboje z Hestią (patrz: co mnie spotkała złego) na szczęście zakończyły się szczęśliwie, ale trochę nerwów mnie kosztowały.
Do listopada mam spokój, a później się pomyśli. Myślę, że będzie to mimo wszystko .........Hestia

Pozdrawiam Jarek :-)

PostNapisane: N 08 lut, 2009 14:42 

Ja mam OC w MTU do maja,a później zobaczę
natomiast AC mam w HDI po raz pierwszy,więc nie wiem co mnie czeka w razie czego
Jestem dobrej myśli i będzie dobrze

PostNapisane: N 08 lut, 2009 18:25 
Klubowicz KSP

Model:: Jimny JX '08 vel Kermit
Poprzednie samochody miałem ubezpieczone w Warcie, nie miałem z nią specjalnych kłopotów, chociaż... Po "akcji drzewo" [wątek "Przygody z naszymi Suzami"] zamiast dochodzić czyje to drzewo, zwyczajnie pojechali po moim AC [zniżki szlag trafił], a na "regresję" odszkodowania nie doczekałem się przez dwa lata.
Kermit przy kupnie w salonie dostał pełen pakiet w Hestii, bo jako jedyna firma nie żąda podwójnego zabezpieczenia, a tym jednym wymaganym może być... fabryczny immobiliser [nb. ponoć bardzo skuteczny]. Nie chciałem bez potrzeby pakować się w wiecznie psujący się alarm, czy rozwalającą skrzynię blokadę. Model poza zainteresowaniem, stoi na zamykanym parkingu [pancerna brama zdalnie otwierana, wszędzie kamery], a w terenie co najwyżej zniszczą, ale na pewno nie potrafią ukraść [chyba że odholują traktorem]. Wystarczy.

PostNapisane: N 08 lut, 2009 19:27 

Model:: Renault Laguna
marvip napisał(a):
Ja mam OC w MTU do maja,a później zobaczę
natomiast AC mam w HDI po raz pierwszy,więc nie wiem co mnie czeka w razie czego
Jestem dobrej myśli i będzie dobrze

Ja mam Suzi w MTU, jak na razie bez probleów, natomiast moje drugie autko Rover 420 sdi jest w HDI OC i SAMOPOMOCY NW więc nie martw się MARVIPKU jest to OK firma jak do tej pory.
Z kolei losu nie wiem jak to będzie wyglądało z jakąkolwiek stłuczką?
co z odszkodowaniem?
Na to już nie odpowiem bo nie wiem. :)

Nieważne dokąd - Ważne że, SUZUKI

PostNapisane: N 08 lut, 2009 20:34 

Model:: suzuki xl7 v6 2004
ja mam link4 jest narazie ok myslaem o pzu liberty ptu ale tu wygrala cena slyszalem ze problem jest w odebraniu odszkodowania ale to plotki pzdro

PostNapisane: Pn 09 lut, 2009 14:50 

Model:: SWIFT 1,5 GS
Chlipek napisał(a):
Ja ubezpieczony jestem w UNIQA

źle wpominam relacje z tą firmą ( czołowe zderzenie Swifta - Brodal78)

brodal78

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1